نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری

 

در گذشته پلاک دهی به املاک بر اساس مراجعه مالکین به اداره ثبت اسناد بودن است. بنابراین امروزه مشاهده می شود که املاک مجاور یک دیگر معمولا پلاک های متوالی ندارند. برخی از املاک آدرس معلومی ندارند و یا به عبارت دیگر به دلیل رها کردن آن ها به مدت طولانی این املاک گمشده شده اند. برای این که بتوان آدرس این املاک را پیدا کرد لازم است عملیات جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. همچنین برخی از املاک مرز های مطمئنی ندارند و مالک آن ها قصد اخذ سند تک برگ برای ملک  خود را دارد. و در این صورت لازم است نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه گردد. نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی مدرکی است که مشخص می کند پلاک ثبتی مندرج در سند به قطعه زمینی تعلق دارد. که مالک آن قصد اخذ سند تک برگ برای آن را دارد.

نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری از عهده یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. کارشناس اسناد قدیمی موجود و اسناد ثبتی را جمع آوری خواهد کرد. سپس بررسی خود را بر روی اسناد جمع آوری شده انجام می دهد. تا بتواند حدود و آدرس ثبتی ملک را معلوم نماید این متخصص بعد از اینکه نقشه ثبتی ملک استخراج کرد. سپس آن را بر روی زمین جانمایی خواهد کرد. با معلوم شدن حدود اربعه اراضی در ادامه نقشه برداری از ملک به جهت تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود. با تهیه این نقشه امکان اخذ سند تک برگ برای ملک وجود خواهد داشت.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

 

جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی تخصصی می باشد و انجام آن از عهده متخصصی بر می آید که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد.

در اسناد قدیمی آدرس ملک درج نمی شد و تنها پلاک اصلی و فرعی ملک درج شده است. در نتیجه با نا معلوم شدن حدود اربعه ملک و نامشخص شدن آدرس ملک لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. این عملیات با استفاده از نقشه ثبتی ملک انجام می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک کاربرد های بسیاری دارد و از جمله این کاربرد ها تعیین مکان یک ملک بر روی زمین بر طبق سند، معلوم نمودن حدود اربعه ملکی که فاقد دیوارکشی است، حل اختلافاتی که بر سر حدو حدود ملک به وجود می آید، می باشد.

 

چه زمانی انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری می باشد؟

 

در واقع انجام این عملیات با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این عملیات تخصصی را انجام دهد. در نتیجه در شرایطی که در زیر ذکر می شود. انجام جانمایی پلاک ثبتی ضرورت دارد.

  • ملک دیوار کشی نداشته باشد و محل دقیق آن مشخص نباشد.

در واقع اگر که دیوارکشی ملک بر روی زمین نامعلوم باشد. برای معلوم نمودن این حدود لازم است. جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. در واقع با گذشت زمان ممکن است حدود و دیوار کشی ملک نا معلوم شود. تا در نتیجه لازم است هر چه زود تر این حدود معلوم گردد. در حقیقت نامعلوم بودن دیوار کشی ملک سبب می شود. به حدود ملک تعارض شود.

  • سند ملک موجود باشد و موقعیت ملک نامعلوم باشد.

ممکن است فردی سند قدیمی از ملک خود در اختیار داشته باشد اما از آدرس آن بی اطلاع باشد در نتیجه برای معلوم نمودن آدرس ملک انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری است.

جانمایی پلاک ثبتی ملک فاقد دیوار کشی

در صورتی که قصد اخذ سند تک برگ برای ملک فاقد دیوار کشی را داشته باشید در نتیجه لازم است به جهت تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی اقدام شود. در واقع نقشه یو تی ام از جانب اداره ثبت اسناد در خواست می شود. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

برای تهیه نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری لازم است به فردی متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص ابتدا بررسی اسناد مدارک قدیمی، استخراج نقشه ثبتی، جانمایی نقشه ثبتی ملک را انجام خواهد داد. در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. این نقشه قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

 

یافتن آدرس ملک گمشده کارشناس رسمی دادگستری

 

برخی از املاک قدیمی وجود دارند که مالکینشان آن ها را به مدت طولانی رها کرده است. اینگونه از افراد برای اینکه بتوانند آدرس ملک خود را پیدا کنند لازم است به یک متخصص مراجعه نمایند. در واقع یافتن آدرس این املاک که گمشده به شمار می روند تنها از عهده یک فرد متخصص بر می آید. و افراد به کمک سند ملک خود نمی توانند موقعیت ملک خود را معلوم نمایند.

به طور کلی یکی از عیوب اسناد قدیمی عدم درج اطلاعات مکانی و کروکی ملک می باشد. اما اسناد تک برگ بر خلاف اسناد قدیمی می باشند. و این اسناد تمامی اطلاعات فنی ملک با دقت بالا در آن درج گردیده است.

در صورتی که یک سند قدیمی از ملکی دارید که از آدرس آن مطلع نمی باشید. بایستی عملیات جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. عملیات جانمایی پلاک ثبتی را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری سپرد. این متخصص ابتدا اسناد موجود را جمع آوری خواهد کرد و سپس با توجه به آن اسناد ثبتی را استخراج خواهد کرد. در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود ثبی ملک معلوم میگردد. با معلوم شدن حدود و ادرس ثبتی ملک می توان نقشه یو تی ام را از ملک تهیه نمود. در نتیجه امکان اخذ سند تک برگ برای ملک وجود خواهد داشت.

 

هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک

 

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است به یک فرد متخصص مراجه نمود. انجام این عملیات هزینه هایی را در بر دارد. هزینه انجام این عملیات تخصصی بر طبق تعرفه ای مشخص می شود. این تعرفه با توجه به عواملی تغییر می کند.

عوامل موثر بر هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک شامل:

  • تعداد اسناد موجود ملک
  • تکمیل بودن و ناقص بودن اطلاعات سندی
  • محل قرارگیری ملک در دشت، تپه و یا مناطق شهری
  • میزان دقت دستگاه ها با استفاده از نقشه یو تی ام
  • مرکز ارائه دهنده خدمات جانمایی پلاک ثبتی ملک