انجام عملیات نقشه برداری شهریار در صنعت:

نقشه برداري در صنعت تشکیل شده از انجام عملیات نقشه برداري كه در راستای ارائه خدمات به اكيپ هاي كاري كارگاهي و يا اكيپ هاي نصاب صنعتي در شهریار انجام مي شود. پس از نقشه برداری صنعتی و کارگاهی می توان عمليات نصب ستونها، تيرها، بتن ريزي، قالب بندي، آرماتوربندي، راهبري و كنترل سازه ها و ماشين آلات را بصورت صحيح و دقيق انجام داد.

انجام عملیات نقشه برداری شهریار در صنعتی نیازمند دقت اجرایی بسیار بالا می باشد دلیل این دقت زیاد نصب تاسیسات صنعتی می باشد که نیازمند دانش ژئوماتیک و عمرانی بالایی است. بسیار ضروریست که مهندس نقشه برداری فعال در حوزه صنعت و ابزار دقیق بار مسئولیت بالایی را پذیرا باشد.

نقشه بردار در پروژه انجام عملیات نقشه برداری در صنعت در قالب ناوبری پروژه ایفا نقش می کند زیرا نقشه بردار تعیین می نماید که ماشین آلات صنعتی جهت مونتاژ در چه مختصاتی قرار گرفته شود، حال در صورت خطایی مهندسی و اجرایی و عدم اجرای پروژه روی زمین مطابق پلان، بار مسئولیت به عهده سر اکیپ نقشه برداری پروژه است.

 

کاربرد انجام عملیات نقشه برداری در صنعت:

انجام عملیات نقشه برداری شهریار در صنعت به دلیل نصب ماشین آلات و خطوط تولید صنایع مختلف جهت دریافت گواهی های مختلف از جمله  ایزو و … بسیار کاربردی می باشد..

چند نمونه از کاربرد انجام عملیات نقشه برداری در صنعت در شهریار:

ترازیابی فوق دقیق با دقت کمتر از میلیمتر

نصب ماشین آلات به طور کاملا دقیق و میلیمتری

پیاده سازی فونداسیون و محل نصب بولتها و صفحه ها

نقشه برداری و پیاده سازی بسیار دقیق جرثقیل سقفی برای سوله ها با ابعاد مختلف و

چند نکته کلیدی در مورد انجام عملیات نقشه برداری شهریار در صنعت:

در راستای نصب ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، انجام عملیات نقشه برداری باید با دقت بالایی انجام گیرد.

توجه کافی به کالیبره بودن تجهیزات نقشه برداری الزامیست و باید دقت مناسب آنها را داشته باشیم

مناسب نبودن تجهیزات حتی در صورت مجرب بودن نقشه بردار ما را به نتیجه مورد نظر نخواهد رساند

در نظر گرفتن محل مناسب ایستگاه نقشه برداری شهریار و به حداقل رساندن آنها امری ضروریست

توجه به فاصله مناسب دوربین تا نقطه برداشت بسیار نکته کلیدی است

تجربه و مهارت بالای نقشه بردار در نصب تجهیزات صنعتی و خطوط تولید ضروری می باشد.

نصب ماشین آلات صنایع مختلف نیاز به دقت بیشتر و پیاده سازی بسیار دقیق دارد که به طبع زمان این عملیات را نسبت به برداشت و پیاده سازی عمومی بالاتر خواهد برد. نصب دقیق و میلیمتری بولت ها، قالب بندی فونداسیون دستگاه ها، ترازیابی و موازی بودن ریل ها دقت بسیار بالایی را لازم دارد. ترازیابی و پیاده سازی مناسب خطوط تولید و تجهیزات صنعتی از معیوب شدن دستگاه ها جلوگیری و باعث بهبود عملکرد و افزایش راندمان و همچنین عمر آنها خواهد شد.

انجام عملیات نقشه برداری در زمینه های مختلف از جمله احداث راه ها، خطوط انتقال نیرو و آب ، احداث تونل و مترو و غیره در شهریار بسیار پرکاربرد است. برای اجرای یک پروژه موفق، ما نیازمند یک نقشه و برنامه ریزی دقیق خواهیم داشت. به طوری کلی گام اول در شروع یک پروژه، نقشه برداری می باشد. سازه‌ها و اسکلت‌های ساختمانی بدون وجود نقشه بردار قابلیت اجرائی نخواهد داشت و از طرف دیگر انجام یک پروژه عمرانی نیز به همین ترتیب خواهد بود. علاوه بر این پروژه‌های دیگر عمرانی چون راه‌سازی‌ها توسط شرکت‌ها و پیمانکار‌های مختلف با کمک نقشه برداران انجام خواهد شد.