کاربرد انجام عملیات نقشه برداری در صنعت:

انجام عملیات نقشه برداری ورامین در صنعت به دلیل نصب ماشین آلات و خطوط تولید صنایع مختلف جهت دریافت گواهی های مختلف از جمله  ایزو و … بسیار کاربردی می باشد..

چند نمونه از کاربرد انجام عملیات نقشه برداری در صنعت در ورامین:

ترازیابی فوق دقیق با دقت کمتر از میلیمتر

نصب ماشین آلات به طور کاملا دقیق و میلیمتری

پیاده سازی فونداسیون و محل نصب بولتها و صفحه ها

نقشه برداری و پیاده سازی بسیار دقیق جرثقیل سقفی برای سوله ها با ابعاد مختلف و

چند نکته کلیدی در مورد انجام عملیات نقشه برداری ورامین در صنعت:

در راستای نصب ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، انجام عملیات نقشه برداری باید با دقت بالایی انجام گیرد.

توجه کافی به کالیبره بودن تجهیزات نقشه برداری الزامیست و باید دقت مناسب آنها را داشته باشیم

مناسب نبودن تجهیزات حتی در صورت مجرب بودن نقشه بردار ما را به نتیجه مورد نظر نخواهد رساند

در نظر گرفتن محل مناسب ایستگاه نقشه برداری ورامین و به حداقل رساندن آنها امری ضروریست

توجه به فاصله مناسب دوربین تا نقطه برداشت بسیار نکته کلیدی است

تجربه و مهارت بالای نقشه بردار در نصب تجهیزات صنعتی و خطوط تولید ضروری می باشد.

نصب ماشین آلات صنایع مختلف نیاز به دقت بیشتر و پیاده سازی بسیار دقیق دارد که به طبع زمان این عملیات را نسبت به برداشت و پیاده سازی عمومی بالاتر خواهد برد. نصب دقیق و میلیمتری بولت ها، قالب بندی فونداسیون دستگاه ها، ترازیابی و موازی بودن ریل ها دقت بسیار بالایی را لازم دارد. ترازیابی و پیاده سازی مناسب خطوط تولید و تجهیزات صنعتی از معیوب شدن دستگاه ها جلوگیری و باعث بهبود عملکرد و افزایش راندمان و همچنین عمر آنها خواهد شد.

انجام عملیات نقشه برداری در زمینه های مختلف از جمله احداث راه ها، خطوط انتقال نیرو و آب ، احداث تونل و مترو و غیره در ورامین بسیار پرکاربرد است. برای اجرای یک پروژه موفق، ما نیازمند یک نقشه و برنامه ریزی دقیق خواهیم داشت. به طوری کلی گام اول در شروع یک پروژه، نقشه برداری می باشد. سازه‌ها و اسکلت‌های ساختمانی بدون وجود نقشه بردار قابلیت اجرائی نخواهد داشت و از طرف دیگر انجام یک پروژه عمرانی نیز به همین ترتیب خواهد بود. علاوه بر این پروژه‌های دیگر عمرانی چون راه‌سازی‌ها توسط شرکت‌ها و پیمانکار‌های مختلف با کمک نقشه برداران انجام خواهد شد.

کاربرد انجام عملیات نقشه برداری صنعتی در ساختمان سازی ورامین:

نقشه برداری در تمام مراحل ساختمان سازی کاربردی است. اجرای پروژه‌های معماری و ساختمانی در همه حوزه‌ها از جمله مسکونی و تجاری و یا پروژه‌های زیر ساختی در ورامین نیازمند نقشه برداری می باشند.

مراحل طراحی و مطالعاتی ورامین: در این مرحله کارشناس نقشه بردار یک نقشه دقیق از زمین موجود که وضعیت ملک اعم از حدود زمین و تناسب آن با املاک همسایه و همچنین مقیاس‌های مختلف که در ساخت و ساز تاثیر گذار خواهند بود را مورد بررسی قرار می دهد.

مراحل خاکبراری و پایدارسازی ورامین: نوعی مدل سازی در این مرحله صورت می‌گیرد که به پیمانکاران و کارفرما برای انجام امور خاکبرداری این امکان را می دهد تا هر گونه احتمال خطری در خصوص ریزش‌ها را متوجه شوند.

مراحل اجرای سازه و اسکلت ورامین: در این مرحله به کمک نقشه بردار می توان تمام اطلاعات لازم در خصوص ساختمان را اجرا نمود. و از هرگونه جابجایی و پیچش در ستون ها و دیوارهای برشی پیشگیری کرد.