تجهیزات نقشه برداری ⬅ خرید دوربین نقشه برداری توتال استیشن 

 

 در این مقاله ی سایت پیمایش یو تی ام یکی از تجهیزات نقشه برداری که دوربین نقشه برداری توتال استیشن است بررسی می کنیم و اطلاعات جامعی را برای خرید دوربین توتال استیشن در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

دقت، حرف اول ساخت و ساز و نقشه برداری است. این دقت باید از ابتدای کار یعنی بررسی قطعه برای ساخت شروع شود. همانطور که می دانید در این نوع کارها جایی برای خطا وجود ندارد زیرا یک خطای کوچک هم می تواند آسیب جدی به کار شما وارد کند. اشتباه کردن نه تنها منجر به نارضایتی مشتریان می شود بلکه ضررهای مالی زیادی نیز به همراه دارد. استفاده از ابزارهای قابل اعتماد برای محاسبات و اعتبارسنجی نتایج یکی از راه های موثر برای جلوگیری از خطا است.

این ابزارها به شما این امکان را می دهند که با ارائه نتایج دقیق، کار را بدون اشتباه انجام دهید. دوربین توتال استیشن یک ابزار نقشه برداری است که برای اندازه گیری زاویه افقی، عمودی یا شیب از هر نقطه مشخص استفاده می شود. این دوربین نقشه برداری همچنین برای اندازه گیری فاصله یک شی هدف از هر نقطه مشخص استفاده می شود. بنابراین می توان گفت این دستگاه یکی از لوازم ضروری برای انجام کار دقیق می باشد.

دوربین توتال استیشن یا دوربین نقشه برداری (از تجهیزات نقشه برداری) یک ابزار الکترونیکی/نوری است که برای خدمات نقشه برداری و ساخت و ساز استفاده می شود. توتال استیشن یک تئودولیت دیجیتالی است که مجهز به اندازه گیری فاصله الکترونیکی (EDM) برای خواندن مسافت پیموده شده دستگاه تا یک نقطه خاص و یک کامپیوتر داخلی برای جمع آوری داده ها و بدست آوردن مختصات پیشرفته بر اساس محاسبات است.

دوربین نقشه برداری توتال استیشن

جهت انجام امور نقشه برداری و انجام عملیات نقشه برداری و خدمات نقشه برداری با ما تماس بگیرید: 09127878431

 

🔶 راهنمای خرید دوربین توتال استیشن 🔶 

 

🔹 اجزای دوربین توتال استیشن

 

توتال استیشن یک دستگاه همه کاره است. این محصول دوربین نقشه برداری با وضوح بالا، تصویربرداری دیجیتال و اسکنر سه بعدی را در یک ابزار ترکیب می کند.

 

🔹 نحوه عملکرد دوربین توتال استیشن

 

دوربین توتال استیشن دارای دیودی است که سیگنال های مادون قرمز ساطع می کند. این سیگنال ها به جسم مورد نظر می رسند و توسط خود جسم یا بازتابنده منشوری به دستگاه منعکس می شوند. سیگنال‌هایی که به دستگاه بازمی‌گردند آنالیز می‌شوند و فواصل یا زوایا بر این اساس با کمک یک سیستم کامپیوتری محاسبه می‌شوند. به طور کلی، دوربین توتال استیشن می تواند تا 1.5 کیلومتر فاصله را اندازه گیری کند.

 

🔹 محاسبه دوربین نقشه برداری توتال استیشن

 

محاسبه فاصله یک شی هدف از یک نقطه مشخص با فرمول زیر انجام می شود:

 

فاصله = زمان صرف شده * سرعت

 

فاصله: فاصله جسم مورد نظر از نقطه.

 

زمان سپری شده: مدت زمانی است که موج مادون قرمز طول می کشد تا مسافت را طی کند.

 

سرعت: سرعت موج است.

 

محاسبه زوایای یک دوربین نقشه برداری توتال استیشن به صورت مثلث سنجی انجام می شود.

دوربین نقشه برداری توتال استیشن

 

🔶 ویژگی های دوربین نقشه برداری توتال استیشن 🔶 

 

◾ منحصر به فرد ترین ویژگی دوربین توتال استیشن این است که می توان از آن به عنوان توتال استیشن، تئودولیت و فاصله سنج استفاده کرد.

◾ این یک دستگاه همه کاره در نظر گرفته می شود که می تواند برای انجام چندین کار استفاده شود.

◾ سرمایه گذاری عاقلانه ای است. زیرا ممکن است خرید سه ابزار مختلف برای کارتان گران تمام شود، اما می توانید با این ابزار کارهای مختلفی انجام دهید.

◾ می توان از آن به عنوان فاصله سنج الکترونیکی برای اندازه گیری اشیاء هدفی که برد بیشتری دارند استفاده کرد.

◾ اسکنر مورد استفاده در توتال استیشن بسیار کارآمد و دقیق است.

◾ دارای پشتیبانی نرم افزاری کافی برای عملیات است.

◾ دارای دوربین با وضوح بالا و تصویربرداری دیجیتال است.

 

🔶 انواع دوربین توتال استیشن 🔶 

 

انواع دوربین نقشه برداری توتال استیشن بر اساس کاربرد، عملکرد و هزینه طبقه بندی می شوند. قبلا از مدل های منشور دار استفاده می شد. این مدل‌ها هنوز هم امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما نسخه‌های مدرن آن‌هایی هستند که عموماً توسط مهندسان ترجیح داده می‌شوند. برخی از انواع توتال استیشن مدرن عبارتند از:

 

1. دوربین توتال استیشن دستی

همانطور که از نام آن پیداست، این محصولات به صورت دستی کار می کنند. محصولات دستی اغلب توسط مهندسانی استفاده می شود که بودجه محدود یا پروژه کوچکی دارند. توتال استیشن دستی نتایج ثابتی را ارائه می دهد، اما دقت کلی یک دوربین توتال استیشن دستی ممکن است به خوبی محصولات خودکار نباشد. در یک دوربین توتال استیشن دستی هیچ اتوماسیونی وجود ندارد و بنابراین دو نفر برای کار بر روی عملیات مورد نیاز هستند.

 

2. توتال استیشن مدرن

نسخه های جدید دوربین توتال استیشن کاملا کامپیوتری بوده و توسط یک نفر قابل استفاده است. بدون بازتابنده یا منشور. این ویژگی کل ایستگاه را قادر می سازد در شرایط سخت محیطی و آب و هوایی کار کند. این محصولات به هر دو شرایط حساسیت کمتری دارند. همچنین نیازی به مراقبت دائمی از آنها نیست.

 

3. دوربین توتال استیشن اتوماتیک یا رباتیک

این محصولات کاملا اتوماتیک هستند و از نرم افزارهای پیشرفته برای کار استفاده می کنند. دوربین نقشه برداری اتوماتیک و رباتیک نسخه های زیادی دارند. این محصولات معمولا با منشور یا بدون منشور عرضه می شوند. دوربین توتال استیشن رباتیک را می توان از راه دور اداره کرد. این محصولات نتایج بسیار دقیقی را ارائه می دهند. نتایج بسیار منسجم هستند و ممکن است نیازی به بازخوانی نداشته باشند.

 

🔶 مزایای استفاده از دوربین توتال استیشن 🔶

 

دوربین توتال استیشن (تجهیزات نقشه برداری) مزایای زیادی دارد و به معنای واقعی کلمه هیچ عیب عمده ای ندارد که نیاز به ارزیابی داشته باشد. در زیر برخی از مزایای توتال استیشن آورده شده است.

 

1. سبک وزن

کل دوربین های توتال استیشن وزن کمی دارند. بر خلاف سایر تجهیزات نقشه برداری سنگین، کار با آنها آسان است.

 

2. قابل حمل

دوربین توتال استیشن قابل حمل است و به راحتی به سایت ها منتقل می شود. این ویژگی مزایای زیادی دارد

 

3. آسانی در استفاده

روش کار دوربین توتال استیشن بسیار ساده است. برای کار با این ابزار به دانش یا مهارت خاصی نیاز نیست.

 

4. دقت بالا

توتال استیشن نتایج بسیار دقیق و قابل اعتمادی را ارائه می دهد.

 

5. سازگار بودن

نتایج یک دوربین توتال استیشن نسبتاً ثابت هستند و نیازی به کالیبراسیون مجدد یا اعتبارسنجی و تایید متقاطع ندارند.

 

 6. سرعت بالا

دوربین توتال استیشن در مدت زمان بسیار کوتاهی نتایج را ارائه می دهد. این برای کسانی که با زمان محدود روی پروژه ها کار می کنند، مفید است.

 

7. مجهز به نرم افزار

ایستگاه های دوربین نفشه برداری توتال مدرن کاملاً خودکار و کامپیوتری هستند. آنها توسط برنامه های نرم افزاری خوب پشتیبانی می شوند.

 

🔶 کاربرد دوربین توتال استیشن 🔶

 

دوربین توتال استیشن به طور گسترده در بسیاری از زمینه ها استفاده می شود. در واقع تقریباً در هر زمینه ای که نیاز به اندازه گیری دقیق اجسام از یک نقطه خاص دارد استفاده می شود. برخی از کاربردهای توتال استیشن عبارتند از:

 

🗸 نقشه برداری زمین

🗸 ساخت و ساز ساختمان

🗸 نقشه برداری راه و ساخت بزرگراه

🗸 طرح بندی و بررسی مرزها

🗸 ساخت مخازن

🗸 طراحی داخلی

🗸 بررسی های الکتریکی

🗸 بررسی خطوط آب

🗸 معماری

🗸 بررسی های زمین شناسی

🗸 بررسی های اقیانوس شناسی

🗸 نظرسنجی ها

🗸 هوانوردی

🗸 ورزش

🗸 بررسی سوانح هوایی و سوانح جاده ای

 

نتیجه

برای انجام پروژه های مختلف معماری، ساختمانی، بررسی های الکتریکی و ... باید از ابزارهایی استفاده کرد که خطاهای محاسباتی را به حداقل برسانند. دوربین توتال استیشن این کار را به راحتی برای شما انجام می دهد. این محصول خطای محاسباتی را به حداقل می رساند و ابزاری چند منظوره محسوب می شود. در این مقاله از سایت peymayeshutm.com پیمایش یو تی ام سعی کردیم به شما در انتخاب بهترین ابزار مهندسی کمک کنیم. 

همچنین برای خرید دوربین توتال استیشن، اطلاع از قیمت دوربین توتال استیشن و انجام امور نقشه برداری و انجام عملیات نقشه برداری و خدمات نقشه برداری با ما تماس بگیرید: 09127878431