نقشه برداری شهریار:

 

نقشه برداری شهریاردر زمینه امور مربوط به املاک و زمین، خواه اداری و یا امور اجرایی در سازمانهایی چون سازمان

ثبت اسناد و املاک کشور و یا سازمان شهرداری شهریار از قالب ها و فرمت های مختلف نقشه برداری برای انجام فعالیت های نقشه برداری استفاده می کند.

یکی از این فرمت ها نقشه یو تی ام است که دارای ویژگی های زیر می باشد.

1- برداشت دقیق ملک توسط  دوربین توتال استیشن و بعد از آن جانمایی نقشه ترسیم شده روی نقشه های 2000/1 سازمان نقشه برداری و استخراج UTM  کنجهای ملک

2- استفاده از دستگاههای جی پی اس (GPS) دو یا سه فرکانسه و برداشت مستقیم ملک توسط این دستگاه و محاسبه مختصات دقیق کنجهای ملک

 

 

در اینجا سعی در شناخت نقشه یو تی ام به وسیله پارامترهای کلیدی داریم:

 

۱-جانمایی و تثبیت موقعیت کنونی ملک و تثبیت پلاک مربوطه درموقعیت خود

 ۲-تعیین حدود اربعه و مساحت دقیق ملک

 ۳-سیر نزولی اختلافات ملکی

 ۴-سعی در سهولت جانمایی و تطبیق ملک

 

نقشه یو تی ام شهریار چیست؟

 

نقشه utm یک سیستم تصویر روی سیستم مختصاتی دو بعدی است که برای تعیین نمودن مکان یک نقطه برروی کره زمین کاربرد بسزایی دارند. از طریق این روش ، مختصات هر نقطه روی کره زمین دارای یک مختصات اختصاصی خواهد بود. در واقع باعث می شود هیج جای کره زمین شبیه این مختصات نداشته باشد  و هر نقطه ازکره زمین مختصات منحصر به فرد خود را خواهد داشت.

 

نقشه UTM ملک درشهرستان شهریار

 

بوسیله نقشه یو تی ام یک ملک موقعیت گوشه های ان ملک با ظرافت خاصی و در حد سانتی متر و به شکل منحصر به فرد روی کره زمین قرار می گیرد.

مختصات های ذکر شده می تواند در واحدهای مختلف عنوان گردند.

همچنین تهیه نقشه یو تی ام به منظور مشخص نمودن موقعیت دقیق ملک مورد تقاضای سازمانهای دولتی از جمله شهرداری،

اداره ثبت ،اداره منابع طبیعی ،جهاد کشاورزی و …. استفاده می شود.

 

تهیه نقشه هوایی شهریار

 

با توجه به پیشرفت علم در این زمینه در سال های اخیر عکس برداری هوایی و حتی ماهواره ای بیان کردند توانایی این را دارند که برای تولید نقشه و یا به طور کلی اطلاعات مکانی جایگزین روش مستقیم شوند.

این نوع عکس برداری کاربرد های بسیاری در نقشه برداری دارد.

همچنین در تهیه نقشه یو تی ام (تهیه نقشه UTM) و تهیه نقشه توپوگرافی کاربردی هستند.

 

تهیه نقشه شمیم شهریار

 

با شروع سال ۹۵ طرح امکان سنجی و مطالعاتی شمیم فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد و برای اهداف خدمات نقشه برداری شهریار کاداستر با دقت ۵ سانتی متر ، با ارتباط با ایستگاههای ثابت برداشت آنی صورت پذیرفت.

این روش با ارتباط مخابراتی و سیم کارت های متصل شده بر روی دستگاههای متحرک و درراستای قانون یکپارچه سازی نقشه های کلی صورت میگیرد.

طرح شمیم درراستای تهیه ی نقشه و بالا بردن دقت سندهای صادره برای املاک کاربرد دارد. پس ازاجرای طرح شمیم ، تمامی ارگان ها وسازمانها می توانند به جهت دقت بالای سیستم با ارتباط با این شبکه، نقشه ای دقیق تهیه نمایند که دارای دقت مطالعاتی بسیار بالایی است.

 

نقشه جانمایی پلاک ثبتی شهریار

 

جانمایی پلاک ثبتی به این معنا است که بررسی و تایید گردد که پلاک ثبتی درج شده روی سند متعلق به همان قطعه ای است که از طرف متقاضی  اعلام گردیده. خدمات نقشه برداری شهریار توسط افراد ذیصلاح-که این افراد کارشناسان رسمی دادگستری در امور ثبتی می باشند صورت می گیرد. عموما برای اخذ سند تک برگی علاوه بر تهیه نقشه UTM ، نقشه جانمایی پلاک ثبتی نیز از مدارک بسار مهم و کاربردی است که باید به اداره ثبت داده شود. یکی دیگر از موارد کاربردی و مهم زمانی است که شخصی سند قدیمی در دست داشته ولی از محل دقیق ملک اطلاعی نداشته باشد.

 

کارشناس رسمی دادگستری شهرستان شهریار

 

موارد نقشه برداری ای که پیشتر به آن ها اشاره شد؛ نهایتا برای ارائه به سازمان های دولتی چون اداره اسناد و املاک شهریار و یا شهرداری شهریار نیازمند این است که توسط کارشناسان رسمی دادگستری یعنی، کارشناس رسمی دادگستری خدمات نقشه‌برداری شهریار و یا کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی شهریار مهر شوند.