انجام خدمات نقشه UTM ورامین

 

به سیستم تصویر روی سیستم مختصاتی دو بعدی نقشه utm  می گویند که هدف ان تعیین

مکان یک نقطه برروی کره زمین می باشد.

با این سیستم ، مختصات هر نقطه روی کره زمین دارای یک مختصات اختصاصی می باشد. یعنی در هیج جای زمین مشابه این مختصات نیست و هر نقطه ازکره زمین مختصات منحصر به فرد خود را دارد.

 

نقشه UTM  ملک در ورامین

 

زمانی که می خواهیم یک ملک موقعیت گوشه هایش با دقت خیلی زیاد و در حد سانتی متر

و به طور منحصر به فرد روی کره زمین تثبیت شود از نقشه یو تی ام ملک استفاده می کنیم.

مختصات های فوق می تواند در واحدهای مختلف عنوان شوند.

لازم به ذکر است برای تعیین موقعیت دقیق ملک مورد تقاضای سازمانهای دولتی از جمله شهرداری،

اداره ثبت ،اداره منابع طبیعی ،جهاد کشاورزی و …. نقشه utm ملک کاربرد دارد.

 

دو روش کلی جهت تهیه نقشه یو تی ام

 

۱-برداشت دقیق ملک به وسیله  دوربین توتال استیشن و سپس جانمایی نقشه ترسیم شده روی نقشه های 2000/1 سازمان نقشه برداری  و استخراج UTM  کنجهای ملک

 2-استفاده از دستگاههای جی پی اس (GPS) دو یا سه فرکانسه و برداشت مستقیم ملک توسط این دستگاه و تعیین مختصات دقیق کنجهای ملک

 

خصوصیات و مزایای نقشه یو تی ام

 

۱-جانمایی و تثبیت موقعیت فعلی ملک و تثبیت پلاک مورد نظر در موقعیت خود ۲-تعیین حدود اربعه

و مساحت دقیق ملک ۳-سیر نزولی اختلافات ملکی ۴-سهولت در جانمایی و تطبیق ملک

 

کارشناس دادگستری ثبتی در شهرستان ورامین

 

توضیحات داده شده در این مقاله در زمینه انجام امور نقشه برداری، در آخر برای ارائه به سازمان های دولتی چون اداره اسناد و املاک ورامین و یا شهرداری ورامین ضروریست که دارای مهر یک یا هر دو کارشناس رسمی دادگستری یعنی، کارشناس رسمی دادگستری خدمات نقشه برداری ورامین و یا کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی ورامین باشند. از همین رو شرکت پیمایش UTM با دارا بودن افرادی خبره از در زمینه انجام خدمات نقشه برداری و کارشناسان دادگستری ثبتی شما را برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان یاری می رساند..

 

تهیه نقشه شمیم ورامین

 

از ابتدای سال ۹۵ طرح امکان سنجی و مطالعاتی شمیم آغاز شد و برای اهداف خدمات نقشه برداری ورامین کاداستر با دقت ۵ سانتی متر ، با ارتباط با ایستگاههای ثابت برداشت آنی صورت پذیرفت. این روش با ارتباط مخابراتی و سیم کارت های متصل شده بر روی دستگاههای متحرک و درراستای قانون یکپارچه سازی نقشه های کلی انجام می یابد. طرح شمیم درراستای تهیه ی نقشه و بالا بردن دقت سندهای صادره برای املاک می باشد.

پس ازاجرای طرح شمیم ، تمامی ارگان ها وسازمانها می توانند به جهت دقت بالای سیستم با ارتباط با این شبکه، نقشه ای دقیق تهیه نمایند که دارای دقت مطالعاتی بسیار بالایی می باشد. در طرح شمیم به جهت آنلاین بودن و داشتن سیم کارت روی دستگاههای سیار، اطلاعات و مختصات به صورت آنلاین به مرکز ارسال می گردد.

از دیگر مزایای طرح شمیم این است که تثبیت موقعیت ملک در کاداستر دقیق تر و صحیح تر خواهد شد و باعث جلوگیری از تداخل و تعارض املاک می گردد.

از مزایای دیگر این طرح این است که اگر به هر دلیلی از جمله سیل –زلزله –جنگ و… حد فاصل موقعیت مکانی املاک و پلاکهای ثبتی از بین برود، میتوان از اطلاعات و مختصات دقیق و مطمئن

روش فوق دوباره موقعیت درست املاک را احیاء نموده و از هرگونه تضییع حقی جلوگیری شود.

 

نقشه جانمایی پلاک ثبتی ورامین

 

جانمایی پلاک ثبتی یعنی پرداختن به بررسی و تایید پلاک ثبتی مندرج روی سند. انجام خدمات نقشه برداری ورامین توسط افراد ذیصلاح-که این افراد کارشناسان رسمی دادگستری در امور ثبتی می باشند صورت می پذیرد.

بطور معمول جهت دریافت سند تک برگی علاوه بر تهیه نقشه UTM ، نقشه جانمایی پلاک ثبتی نیز از مدارک ضروری می باشد که باید به اداره ثبت داده شود. یکی دیگر از موارد کاربرد زمانی است که شخصی سند قدیمی در دست دارد اما از محل دقیق ملک مطلع نیست. در این هنگام کارشناسان رسمی دادگستری با تطبیق مدارک موجود و جستجوی پلاک های ثبتی مجاورین، تهیه نقشه UTM و ۲۰۰۰/۱ و سایر موارد مکان دقیق ملک را روی نقشه های ۲۰۰۰/۱ هوایی جانمایی کرده و محل دقیق ملک را به مالک معرفی می کند. زیرا این نقشه دارای اطلاعات UTM  است که می توان با بکارگیری از دستگاه GPS  کنجهای ملک را روی زمین میخ کوبی نمود.

 

جانمایی پلاک ثبتی چه زمانی در عکس های هوایی کاربرد دارد؟

 

در برخی موارد از عکس های بکار می رود که چندین مورد را بیان کند. بعضی مواقع افرادی از قبیل وراث صاحب ملکی می باشند که به طور دقیق مشخصات ملک آنها مشخص نیست. در این مواقع با استفاده از جانمایی و نقشه های ثبتی منطقه مکان دقیق ملک مشخص میشود. از دیگر موارد کاربردی وجود اختلافات بین همسایه ها می باشد که در آن شخصی ادعا می کند که همسایه به ملک آن تعرض کرده در اینجا کارشناس وظیفه جانمایی ملک را برعهده می گیرد.